Sharestock

IC ShareStock to nowe podejście do biznesu związanego z obrotem częściami zamiennymi w przemyśle. Nasza nowa koncepcja łączy w sobie cechy następujących produktów i stanowi dla nich alternatywę:

Internetowa giełda części zamiennych

Integracja systemów ERP klienta i dostawcy

Wyszukiwarka i lokalizator części

Wirtualny magazyn

Sharestock

Internetowa platforma udostępniania stanów magazynowych IC ShareStock pozwala zwiększyć szanse na pozbycie się zalegających części z magazynu technicznego. Drugą główną zaletą IC ShareStock jest zwiększenie szans na szybsze odnalezienie nietypowej części na rynku w przypadku np. awarii.

Skąd ten pomysł?

Wszyscy wiemy, jak dużym problemem jest często szybki zakup nietypowej części zamiennej. Wszyscy borykamy się również ze zbędnymi częściami zalegającymi zbyt długo w magazynie technicznym. Tymczasem całkiem możliwe, że jakiś zakład z innej części kraju posiada u siebie i chętnie sprzedałby nam poszukiwaną przez nas część… lub odkupił tę, która jest nam niepotrzebna… Czerpiąc z doświadczeń naszych Klientów oraz własnych, chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Naszą propozycją jest IC ShareStock – internetowa platforma udostępniania stanów magazynowych pomiędzy grupą partnerów. Inter Cars Przemysł jest pierwszym dystrybutorem części dla przemysłu oferującym tego typu rozwiązanie. Jest to jednocześnie sprawdzone narzędzie - podobne systemy do tej pory stosowane są w wewnętrznej komunikacji między członkami autoryzowanych sieci dealerskich niektórych marek samochodów.

Jak to działa?

Zakład przemysłowy dołączający do platformy IC ShareStock uzyskuje dostęp do oferty części zamiennych złożonej przez innych partnerów w ramach grupy. W ten sposób otwiera się okno do niedostępnego do tej pory segmentu rynku. Ponadto, udostępniając na platformie IC ShareStock informację o własnych stanach magazynowych, abonent zwiększa szanse na sprzedaż zbędnych części ze swojego magazynu technicznego. Abonent decyduje czy i jeśli tak to jakie części udostępnia.

Korzyści

Zwiększenie szans na szybsze odnalezienie nietypowej części Zwiększenie szans na pozbycie się zalegających części Możliwość monitorowania rynku, bieżący dostęp do informacji o dostępności interesujących nas części Wbudowany moduł statystyczny umożliwia analizę magazynu pod kątem rotacji części Redukcja kosztów obsługi zamówień (oszczędność czasu) Optymalizacja kosztów magazynu technicznego (redukcja złogów magazynowych) Zwiększenie skuteczności reakcyjnego utrzymania ruchu w przypadku nietypowych awarii
PYTANIA?Napisz na sharestock@intercars.eu lub przejdź na stronę platformy Sharestock.
Polityka cookiesFAQ RODOPowered by IC Developers Team © 2022 Inter Cars