Data publikacji: 2019-11-22

Kompleksowy serwis olejowy

Inter Cars Przemysł rozwija profesjonalny serwis olejów smarowych, stanowiący integralną część oferty sprzedaży i stanowiący ważny element budowania kompetencji i pozycji Spółki na rynku olejów przemysłowych. Jest to niezwykle cenna usługa w biznesie. Serwis stanowi istotne rozwinięcie i uzupełnienie współpracy z Klientami w zakresie gospodarki smarowniczej.Pomagamy wprowadzać nowe procedury i techniki, dzięki czemu gwarantujemy bezpieczną eksploatację parku maszynowego. Serwis obejmuje nie tylko obsługę czy wymianę oleju lub innych cieczy eksploatacyjnych. To doradztwo, wspólne rozwiązywanie problemów i optymalizacja gospodarki smarowniczej.
Cykl życia oleju od A do Z

Oleje i środki smarne są dostępne w ofercie Inter Cars niemal „od zawsze”. Nikogo nie powinno więc dziwić, że dział Przemysł również oferuje tego typu produkty wśród swoich Klientów. Oczywiście, w odróżnieniu od motoryzacji, nie sprzedajemy olejów silnikowych, lecz inne ich rodzaje stosowane w zakładach przemysłowych. Zdecydowanie najczęściej spotykane są oleje hydrauliczne ze względu na powszechność instalacji hydrauliki siłowej. Drugą popularną grupą są oleje technologiczne stosowane bezpośrednio w procesie produkcyjnym – na przykład oleje hartownicze, oleje do form lub do obróbki skrawaniem. Zastosowań, a tym samym możliwych rozwiązań jest bez liku. Podstawową sprawą jest dostarczanie oleju do fabryki. Chociaż mogłoby się wydawać, że sprzedaż to banalna rzecz, to w przypadku tej grupy produktów w grę wchodzi tematyka podatkowa (akcyza), której skuteczne opanowanie jest wymagane do zaistnienia na rynku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w kompleksowym podejściu Inter Cars do sprzedaży olejów i środków smarnych punktem wyjścia jest zawsze audyt, czyli analiza środków stosowanych przez Klienta oraz dobór najbardziej optymalnych rozwiązań zmierzających do redukcji kosztów przy utrzymaniu ciągłości produkcji. Sprzedaż oleju to jednak nie wszystko. Wartością dodaną oferowaną przez Inter Cars Przemysł we współpracy z działem Bio-Service jest możliwość zaoferowania usługi odbioru przepracowanego oleju. Doświadczenie Inter Cars w tym zakresie pozwala zaproponować tego typu usługi na najwyższym poziomie jakości pod względem technicznym i proceduralnym.

Wymienić – czy może przefiltrować?

Przepracowany olej wymieniamy na nowy. W przypadku samochodów i innych pojazdów jest to oczywiste i naturalne. W przemyśle bywa różnie – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że niejednokrotnie mamy do czynienia z instalacjami, w których używany jest olej hydrauliczny często w objętościach setek lub tysięcy litrów. Coraz częściej stosowaną praktyką jest więc filtracja oleju hydraulicznego, która oprócz podniesienia parametrów samego medium wpływa również na sprawność całego układu. Inter Cars Przemysł współpracuje z podwykonawcami oferującymi tego typu usługę, a główną zaletą filtracji jest duża oszczędność finansowa w porównaniu z kosztami zakupu nowego oleju. Zależnie od rodzaju filtrowanego oleju istnieją różne techniki dotyczące m.in. usuwania wody, zanieczyszczeń mechanicznych czy zanieczyszczeń chemicznych. Jak jednak podjąć decyzję czy olej nadaje się do dalszej pracy, do przefiltrowania, czy już jedynie do wymiany? W tym przypadku wspieramy się współpracą z akredytowanymi laboratoriami oferującymi badania parametrów oleju. 

A może da się coś jeszcze usprawnić?

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, oferta Inter Cars Przemysł obejmuje dostarczanie olejów i środków smarnych, ich kompleksową obsługę, jak również dostarczanie części i urządzeń związanych z gospodarką olejową. Jest to bardzo rozległy temat. W portfolio działu Przemysł znajdują się Klienci obsługiwani pod tym względem kompleksowo, jak również tacy, którzy korzystają z wybranych elementów oferty. Jej trzonem jest armatura związana głównie z instalacjami hydraulicznymi – pompy, zawory, rozdzielacze, filtry itd. Bycie dostawcą tego typu urządzeń otwiera przed nami dodatkowy obszar, w którym możemy pomagać Klientom, a jest nim możliwość optymalizacji gospodarki olejowej w zakładach przemysłowych. Zaczynając pracę z Klientem pod kątem dostaw armatury punktem wyjścia jest audyt gospodarki olejowej (dotyczy to zresztą również dostaw samych olejów i środków smarnych) przeprowadzany we współpracy z naszymi dostawcami lub podwykonawcami. W efekcie takiego audytu niejednokrotnie jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie, które w znaczący sposób poprawi funkcjonowanie maszyny lub całej linii produkcyjnej w zakresie obsługi olejowej. Uzupełnieniem oferty sprzętowej pod kątem olejowym jest szereg narzędzi i urządzeń wspomagających pracę w tym zakresie (od najprostszych dozowników, poprzez zestawy do dystrybucji olejów i smarów, aż po automatyczne układy smarowania).