Data publikacji: 2015-09-30

Nowość - IC ShareStock

Inter Cars Przemysł już wkrótce startuje z nowym produktem - internetową platformą udostępniania stanów magazynowych IC ShareStock

IC ShareStock to nowe podejście do biznesu związanego z obrotem częściami zamiennymi w przemyśle. Nasza nowa koncepcja łączy w sobie cechy następujących produktów i stanowi dla nich alternatywę:

 • internetowa giełda części zamiennych
 • integracja systemów informatycznych ERP klienta i dostawcy
 • wyszukiwarka i lokalizator części
 • wirtualny magazyn


Internetowa platforma udostępniania stanów magazynowych IC ShareStock pozwala zwiększyć szanse na pozbycie się zalegających części z magazynu technicznego. Drugą główną zaletą IC ShareStock jest zwiększenie szans na szybsze odnalezienie nietypowej części na rynku w przypadku np. awarii.

SKĄD TEN POMYSŁ?

Wszyscy wiemy, jak dużym problemem jest często szybki zakup nietypowej części zamiennej. Wszyscy borykamy się również ze zbędnymi częściami zalegającymi zbyt długo w magazynie technicznym. Tymczasem całkiem możliwe, że jakiś zakład z innej części kraju posiada u siebie i chętnie sprzedałby nam poszukiwaną przez nas część… lub odkupił tę, która jest nam niepotrzebna…  Czerpiąc z doświadczeń naszych Klientów oraz własnych, chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Naszą propozycją jest IC ShareStock – internetowa platforma udostępniania stanów magazynowych pomiędzy grupą partnerów. Inter Cars Przemysł jest pierwszym dystrybutorem części dla przemysłu oferującym tego typu rozwiązanie. Jest to jednocześnie sprawdzone narzędzie - podobne systemy do tej pory stosowane są w wewnętrznej komunikacji między członkami autoryzowanych sieci dealerskich niektórych marek samochodów. 

JAK TO DZIAŁA?

Zakład przemysłowy dołączający do platformy IC ShareStock uzyskuje dostęp do oferty części zamiennych złożonej przez innych partnerów w ramach grupy. W ten sposób otwiera się okno do niedostępnego do tej pory segmentu rynku. Ponadto, udostępniając na platformie IC ShareStock informację o własnych stanach magazynowych, abonent zwiększa szanse na sprzedaż zbędnych części ze swojego magazynu technicznego. Abonent decyduje czy i jeśli tak to jakie części udostępnia.



CO TO DAJE?

 • Zwiększenie szans na szybsze odnalezienie nietypowej części
 • Zwiększenie szans na pozbycie się zalegających części
 • Możliwość monitorowania rynku, bieżący dostęp do informacji o dostępności interesujących nas części
 • Wbudowany moduł statystyczny umożliwia analizę magazynu pod kątem rotacji części
 • Redukcja kosztów obsługi zamówień (oszczędność czasu)
 • Optymalizacja kosztów magazynu technicznego (redukcja złogów magazynowych)
 • Zwiększenie skuteczności reakcyjnego utrzymania ruchu w przypadku nietypowych awarii


JUŻ WKRÓTCE: WWW.SHARESTOCK.PL

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ, ZAPYTAJ: SHARESTOCK@INTERCARS.EU